BPT-Group
на главную
«Жизнь это путь для настоящего воина. Гораздо труднее достойно прожить ее с честью, чем умирать от бессилия потери себя»
И. Туник
   О нас
   Новости
   Публикации
   Наши друзья
   Наши учителя
   Так мы проводим время
   Фотоальбом
   Библиотека
   Благотворительность
   Контакты
Компании, входящие в
структуру BPT GROUP:
В бизнесе логика не нужна

Сучасні умови, в яких працює бізнес і, особливо, бізнес вітчизняний, вимагають, насамперед, нетрадиційних підходів до управління бізнесом та нестандартних керівників. Компанія BPT GROUP, відкрита «з нуля» колишніми військовими, а сьогодні – успішними керівниками у сфері антирейдерства, інвестицій та консалтингу, зацікавила якраз цією несхематичністю мислення її засновників.
Про власне бачення бізнес-менеджменту розповідають засновники компанії, бізнесмени-оригінали Ігор Тунік та Вадим Поляков.

Ігорю, Вадиме, за рахунок чого Вам вдається налагоджувати чужий бізнес, якщо самі власники цього не можуть зробити?

 

Ігор. Бізнес на території України має дуже специфічні правила. Більше того, їх швидше немає, тому що дуже часто змінюється і законодавча база, і правила гри. Тому рішення, які ви логічно вибудовуєте у бізнес-плані, часто виявляються недієвими. За таких умов доводиться спиратися на інтуїцію, яка дозволяє заглянути в майбутнє. Адже всі свої рішення людина приймає, спираючись не на логіку, а, як не парадоксально, на інтуїцію.
Вадим. Для того аби збудувати логічний ланцюжок, обґрунтувати і зрозуміти, що робити і куди йти, знадобиться не один тиждень роботи. Поки це триватиме, або напрямок бізнесу припинить існувати, або правила гри у ньому зміняться.
Ігор. Спробую пояснити на прикладі. Ось нещодавно на переговорах у Дніпропетровську я відчув, що повинен купити те, що мені пропонували. Не знаю чому, але я купив проект, і тільки тепер роблю по ньому маркетингові дослідження. Рішення абсолютно алогічне з точки зору пересічної людини, але я точно знав, що моя інтуїція мене не підведе, і слідував її вказівкам. Про що, до речі, ні на мить не шкодую.
Вадим. Так от, інтуїція дозволяє прийняти рішення за 60 секунд.

 

Але ж успіх реалізації будь-якого рішення базований на логіці, хіба ні?

 

Ігор. Нас так привчили, але живучи за логікою ми дуже далеко відходимо від своєї натури. Адже людина сама завжди знає, що саме для неї добре, а що погано. Потрібно лише прислухатися до своєї інтуїції. Це знаєте, як…

 

Передчуття?

 

Ігор. Ось це і є інтуїція. А ми її називаємо передчуттям. Що більше ви себе слухаєте, то об'єктивніше рішення можете прийняти у будь-якій ситуації.

 

Диво та й годі!

 

Ігор. Потрібно слухати себе. А нас чомусь із дитинства навчають іншому. Дорогий друже, ось твій портфель, ти повинен ходити в цьому піджаку, в цих штанях, у цю школу. Гарні оцінки – це «п’ять» і «чотири». Поведінка має бути задовільною. Причому, якщо у батьків є схильність до певних предметів, то і ти їх повинен обов'язково любити. Коли ти потрапляєш у схему і стаєш частиною суспільства – це добре. Але людина припиняє СЕБЕ слухати, відбувається відторгнення власної сутності.

 

У Вашій професійній діяльності бували випадки, коли Ви відмовлялися співробітничати з людьми, що не поділяють Ваші принципи?

 

Ігор. Так, було дуже складно, коли ми починали вести цей бізнес. Третій наш партнер закінчив MВА. Але рекомендації, які я отримував від нього як від людини, що навчена, як правильно будувати бізнес, суперечили тому, що відбувається. Він, у свою чергу, не розумів мене, стверджував, що цього не може бути, що це не за правилами. Але завжди траплялося так, як я говорив. Зрештою ми обоє не витримали протистояння і змушені були розійтися. Для нас це було дуже важким рішенням.

 

А як сьогодні в компанії розподілена відповідальність між Вами?

 

Вадим. Зазвичай Ігор бачить картину загалом, а я помічаю деталі. Таким чином ми доповнюємо один одного, і так розподілена відповідальність. Я не можу так бачити і відчувати ситуацію, як Ігор, а він не робить того, що вимагає дрібної деталізації.

 

Ви згадували, що допомагаєте бізнесменам дистанціюватися від роботи. А наскільки це важливо для Вас?

 

Ігор. Для мене це не важливо з простої причини – мені подобається те, що я роблю.

 

Моя робота – моє хобі?

 

Ігор. Однозначно. За цим же принципом ми проводимо більше ніж 150 співбесід на місяць. І буває, минають місяці, коли не можемо підібрати людину.
Вадим. Ось приклад. Погляньте, у нас робочий день закінчується о 18 годині. Але ніхто не йде додому!

 

Дивна система підбору співробітників!

 

Ігор. Іншої немає, бо якщо ми не розуміємо людину, вона від нас іде. А ми у неї великі гроші вкладаємо, нам це невигідно.

 

Ви ж не даєте співробітникові особистого простору, свободи.

 

Ігор. Звідки такий висновок?

 

Я читала про вашу позицію, що хобі людини має бути пов'язане з її роботою, і лише тоді ви берете її на роботу. На сайті вашої компанії розміщені правила корпоративної етики, які окреслюють для людини досить вузькі і жорсткі рамки поведінки. Мені здається, людина в таких умовах просто нездатна творчо вирішувати визначені завдання.

 

Ігор. Уявіть, що ви цікавитеся марками. І у вас робота – приймати марки іноземних держав, розкладати їх в окремі скриньки, систематизувати за різними штемпелями. Та вас з роботи не можна виштовхати додому! Адже марки надходять і надходять, а ви їх розглядаєте й розглядаєте. Вам це цікаво, і ви сидите на роботі. Тому що ваше хобі з роботою пов'язане. Але це не моє відкриття. Науковці стверджують, що у будь-якої людини від народження є талант.

 

Так, але реалізовують цей талант, а тим більше переводять його в розряд професійної діяльності, до того ж високооплачуваної, одиниці!

 

Ігор. Повернемося на початок. Це все тому, що нас усіх привчають носити однакові шкільні піджачки, штани, рюкзаки, куплені в однакових магазинах. І всі ми рухаємося однією колоною.
Вадим. Розумієте, те, про що ви говорите – це не рамки. Якщо людина сама визначила, що їй подобається робити, вона буде щаслива працювати в таких рамках!

 

А як у такому випадку зіставити Ваш бізнес і хобі? Вони ж взагалі з різних сфер!

 

Ігор. Моє хобі – бойове мистецтво він-чунь – це спосіб й інструмент, за допомогою якого я пізнаю самого себе і, отже, переношу ці знання в сферу бізнесу.

 

А Ваше хобі, Вадиме? Вертольоти, парашути?

 

Вадим. Я, до речі, теж міркував над цим питанням. Наведу приклад. Коли ти, стрибаючи з парашутом, летиш зі швидкістю 250 км до землі, час розтягується, причому до неймовірних вимірів. Той, хто стрибнув раніше тебе, летить ледь нижче, він падає на відстані 50 метрів від тебе. Всі парашутисти відкриваються на одній висоті. Якщо ти летиш услід за ним, є вірогідність, що ви зіткнетеся. Це – миттєва смерть. У моєму житті була така ситуація, коли я за долі секунди повинен був вирішити, як обійти парашутиста, що летить знизу. Аналіз виконаний вмить. Те ж саме з вертольотами. Управління ним схоже на управління кендо – це такий японський меч. Він – як продовження руки. І що більше ти відчуваєш злиття з мечем, тим ти досконаліший. Гелікоптер – теж як твій меч. Для того щоб ним керувати, потрібно бути повністю розслабленим.

 

Ну, знаєте, таким чином можна будь-яке хобі підвести під роботу. Візьмемо ті ж марки. Це заняття виробляє посидючість, організованість, схильність до деталізації, які можуть бути корисними в іншій діяльності.

 

Ігор. А ви змусьте його перекладати риболовецькі гачки! Побачите, що буде.
Вадим. Йому подобається не просто перекладати марки, а дивитися картинки, які на них намальовані. Якщо знайдете для нього подібну роботу, наприклад, фото підбирати, отримаєте золотого співробітника. Але якщо ви змусите його виступати публічно, він помре на сцені. Знаєте, є така послуга – чоловік на годину – фахівець, який може вам люстру повісити або сантехніку полагодити. Він робить свою роботу з таким задоволенням, що розумієш: він більше просто нічого не хоче і не може робити. І уявіть, до нього слід записуватися за багато днів наперед, ставати в чергу! Бо коли людина займається улюбленою справою, слідуючи своєму призначенню, вона – максимально ефективна. А матеріальна сторона є наслідком його успішності в своєму призначенні.
Ігор. Ми якось були на Мальдівах, і там мій син почав грати в теніс із Вадимом. Зараз він грає шість разів на тиждень. Нещодавно я в нього запитую: «А у тебе є запасний план «Б»? Він замислився, а потім говорить: «Ні, але у мене є єдиний план «А»! Розумієте? Він вирішив пов'язати своє життя лише з тенісом, а раніше я б і слухати його не став, відправив би вчитися на юриста чи економіста.
Вадим. До речі, пригадалося, у нас є один знайомий, дуже серйозний банкір, швейцарець. Він у Женеві співає караоке-пісні. Як ви думаєте, які? Він – фанат групи «Любе».

 

Ось бачите, його хобі не пов'язане з роботою.

 

Ігор. Його хобі пов'язане з людьми. Причому безпосередньо, тому що він налагоджує стосунки.

 

Я, напевно, якось вузько дивлюся на цей принцип.

 

Ігор. Так. Його спів – інструмент для налагодження відносин. Точно так, як і він-чунь для бізнесу.

 

Яке Ваше життєве кредо?

 

Ігор. Боротися, шукати, знайти й переховати.
Вадим. Це він жартує.

 

Та все ж?


Ігор. Думка – матеріальна.
Вадим. Не відступати і не задаватися.
 
 

Досьє


BPT GROUP є єдиною приватною компанією, що успішно протидіє недружньому поглинанню, захопленням та рейдерським атакам.
Сьогодні BPT GROUP, за словами топ-менеджменту, допомагає керівникам компаній підвищувати ефективність бізнесу, збільшувати його капіталізацію та залучати інвестиції. Компанія надає юридичні та консалтингові послуги, здійснює кадровий аудит, реорганізацію підприємств та бізнесу для залучення інвестицій та виводу на міжнародний ринок капіталів.

 

Ігор Тунік та Вадим Поляков є авторами першої в країні книги, присвяченої протидії корпоративним захопленням, а також інших посібників зі збільшення прибутку, офшорів тощо.

 
 

Спілкувалась Світлана Самохіна

Последние новости, события, мероприятия
  
17-07-2009
По законам военного времени
 
Чтобы использовать кризис на благо компании, председатель наблюдательного совета BPT Group Игорь Туник, перестроил структуру и изменил принципы работы предприятия по образцу военных подразделений
 подробнее >>>
  
17-07-2009
Интервью Игоря Туника для Audi Review, корпоративного издания «Ауди Киев Центр Юг»
 подробнее >>>
  
17-04-2008
Встретреча с лауреатoм Нобелевской премии мира Мухаммедoм Юнусoм
 
Председатель Наблюдательнoгo Сoвета BPT GROUP Игoрь Туник и Председатель Сoвета Директoрoв Вадим Пoлякoв встретились с лауреатoм Нобелевской премии мира Мухаммедoм Юнусoм.
 подробнее >>>
© 2017 BPT-PrivateLife. Все права защищены.     Разработка сайта 2x3.com
Реклама: