BPT-Group
на главную
«Жизнь это путь для настоящего воина. Гораздо труднее достойно прожить ее с честью, чем умирать от бессилия потери себя»
И. Туник
   О нас
   Новости
   Публикации
   Наши друзья
   Наши учителя
   Так мы проводим время
   Фотоальбом
   Библиотека
   Благотворительность
   Контакты
Компании, входящие в
структуру BPT GROUP:
Тяжіння протилежностей
— Ви обидва справляєте враження дуже сильних людей, лідерів. З першого погляду складно зрозуміти, хто з вас головний партнер…
 
Вадим: Почнемо з того, як ми розуміємо партнерство. Партнер – це людина, яка сповна ділить з тобою фінансову, емоційну, юридичну і навіть фізичну відповідальність. Це людина, якій ти повністю довіряєш і яка повністю поділяє твої цінності. Тому партнер у нашому розумінні, Партнер з великої літери, не може бути нерівним. І хоча в юридичній практиці існує таке поняття «старший чи молодший партнер», для нас така позиція від самого початку була неприйнятною. У нас спільні цінності, однакова відповідальність і рівні частки в бізнесі.
Ігор: Ключовим словом для нашого партнерства було слово «творення», «созидание» російською… З першого дня нашого партнерства ми серйозно працювали над вивченням можливостей і особливостей один одного. Ми винаймали найкращих спеціалістів, які допомагали нам у цьому. І ще на старті ми зайняли таку позицію: кожен із нас буде виконувати ту роботу, в якій він має більший потенціал. Ми ніколи не дублюємо одне одного і легко, без зайвих амбіцій, передаємо один одному ті завдання, з якими партнер впорається краще.
 
— Які сильні та слабкі сторони ви бачите один в одному?
 
Вадим: В Ігоря сильно розвинена інтуїція, вроджене «відчуття» людей та передчуття, передбачення ситуації. Він часто не може пояснити, чому він вважає так, а не інакше, але практика не раз доводила його правоту. Він надзвичайно відповідальна людина. А щодо слабких сторін, а точніше особливостей його натури, то скажу так: Ігор не любить офісної рутини. Приміром, запише десь на клаптику паперу якусь інформацію, а я її потім шукаю…
Ігор: Вадим – прекрасний аналітик, який має структуроване логічне мислення. Він уміє вибудувати будь-який бізнес-процес. А ще він, як і я, любить активний спосіб життя, літає на вертольотах… Правда, бувають моменти, коли він, як комп’ютер, «зависає». Це трап­ляється, коли в нього в голові не складається якась картинка, і тоді він замовкає і думає, думає…
 
— Складається враження, що ви об’єдналися за принципом «тяжіння протилежностей». Ігор – інтуїтивна, творча людина, хоча, як показує мій власний досвід спілкування з ним, надзвичайно дисциплінована, а Вадим – точна, інтелектуальна…
 
Вадим: Один відомий московський психолог, який розробляв для нас психологічні тести, дійшов такого висновку: ми є дзеркальними відображеннями одне одного. Так, я не вмію слухати свій внутрішній голос, а в Ігоря це виходить блискуче. На початку ми не завжди могли поєднати його інтуїцію та мою логіку рішень, багато спілкувалися між собою, щоб краще зрозуміти можливості один одного.
 
— І все ж, як кажуть юристи, найкраще підґрунтя для тривалого союзу – це правильно і детально складений «шлюбний» контракт. Чи можете ви назвати головні пункти вашого контракту?
 
Вадим: Головні «пункти» – це цінності, які ми поділяємо. Вони задекларовані письмово і завжди зі мною, вони записані навіть у моєму мобільнику. Зараз зачитаю. Це – самореалізація, досягнення результатів, гумор, воля, гнучкість, креативність, партнерство, свобода, лідерство, вміння відпочивати.
Ігор: Я б додав, що ми обоє з родин військових, в яких поняття достоїнства і честі завжди були понад усе. Цінності, які ми поділяємо з Вадимом, для нас були очевидні з дитинства. А зараз ці якості стали ще й нашою конкурентною перевагою.
 
— Знаєте, мабуть, багато хто міг би підписатися під такими словами, але мало хто втілює їх у життя в конкретних діях.
 
Партнер у нашому розумінні, Партнер з великої літери, не може бути нерівним
 
Ігор: З цього приводу я розкажу історію, яку я колись прочитав. До Махатми Ганді приїхала мама з дитиною, яка постійно їла цукор. Просто не могла зупинитися. Мама попросила у великого Ганді поради – як відучити дитину їсти цукор. Ганді сказав: «Приїжджайте через місяць, я допоможу». Через місяць мама знову приїхала. Ганді звернувся до хлопчика з простими словами: «Не їж цукор. Це шкідливо. Це погано». «Оце й усе? – здивувалася мама. – А чому ти не міг сказати ці прості слова місяць тому?»
І знаєте якою була відповідь Ганді? «Не міг. Тому що місяць тому я сам їв цукор».
Наші цінності – це не пусті слова. Кожен вчинок ми звіряємо з нашим «кодексом честі та партнерства» і нічого з того, що не робимо самі, не радимо іншим.
 
— А яка з названих вами цінностей на практиці «дається» вам найважче?
 
Ігор: Остання – вміння відпочивати. Але не тільки тому, що в нас немає часу. Я вважаю: коли багато людей на вулицях риються на смітниках, неправильно витрачати великі гроші на світські розваги та дорогі вечірки. Водночас ми вважаємо, що потрібно створювати навколо себе свято, адже, як би банально це не прозвучало, «краса врятує світ». І оскільки криза в Україні – це річ постійна, вона почалася не кілька місяців тому, а триває 18 років, треба оточувати себе позитивними речами, які б відволікали від постійного стресу.
 
— Можете назвати приклад свята, яке ви створюєте?
 
Ігор: Ну, наприклад, наші проекти з галереєю «Раритет-Арт» та її власником Олегом Таргало. Це фантастичні люди, які роблять багато добрих справ. З ними разом ми взяли участь в Піг-параді, який проводила в Києві Маргарита Січкар. Це був аукціон-продаж розмальованих гіпсових свинок. Ми придбали дві такі свинки. Одну віддали розмальовувати дітям із дитячого будинку, а іншу розмалювали з художниками з «Раритет-Арт»: наша свинка з намальованими на ній хмарками та приробленими крилами і льотним шоломом посіла перше місце, а гроші, отримані за неї, були витрачені на благодійність. А нещодавно ми запросили в Україну легендарного майстра зі східних єдиноборств Вільяма Ченга. Півтора року ми вмовляли його приїхати в незнайому для нього країну, і нарешті він погодився дати в Києві майстер-клас з вінь-чунь (стиль кунг-фу)…
Вадим: Ми любимо проводити і цікаві корпоративні заходи. На Новий рік весь колектив літав на вертольотах, а на 8 березня ми запросили всіх на каток покататися на ковзанах…
 
— А чи є у вашій партнерській угоді пункти, які обмежують права одне одного?
 
Вадим: Так, за нашою угодою я не можу стрибати з парашутом. Це була вимога Ігоря, колишній партнер якого колись стрибнув із парашутом, зламав ногу і 9 місяців не міг брати активну участь у бізнесі. Я дуже захоплювався цим видом спорту, і мені нелегко було прийняти цей пункт. Однак я погодився з Ігорем, що це захоплення ставить під загрозу нашу спільну справу, і перестав стрибати.
 
— А книжки ви теж читаєте однакові?
 
Вадим (сміється): Деякі так, деякі ні. Приміром, книги на вузькопрофесійні теми здебільшого читаю я, а книги про особистісний розвиток, психологію стосунків читаємо завжди разом і обговорюємо їх.
Ігор: А деякі книжки є обов’язкові для прочитання всім колективом. Усі наші співробітники, приміром, здають залік по книзі Стівена Кові «7 навичок високоефективних людей» та Річарда Бренсона «Втрачаючи невинність».
 
— Чи думали ви, кому передасте свій бізнес в управління після того, як відійдете від справ?
 
Ігор: Так, і це прописано в нашій угоді. Частки, звичайно, залишаться за нашими родинами. Але управляти бізнесом повинна та людина, яка зможе це робити найкраще. Завдання ж – не просто передати людині владу та повноваження, а дати їй можливість самореалізуватися в тому, що їй подобається. От у мене росте син, у Вадима – донька. Мій син старший, але донька Вадима за своїми якостями поки що краще відповідає вимогам і якостям управлінця нашого бізнесу. Ми також виховуємо молодь у колективі, уважно придивляємося до неї. В будь-якому разі рішення з цього приводу будемо приймати разом, коли прийде час.
В нашій угоді також чітко прописані фінансові показники компанії, досягнувши яких партнери або один із них може відійти від оперативного управління бізнесом. Це справа майбутнього. Тим більше, про це не час говорити в кризовий період, коли, на нашу думку, лише власники бізнесу повинні приймати рішення і управляти бізнесом.
 
— Чи є у вас плани щодо залучення третього партнера до вашого бізнесу?
 
Ігор: Щодо глобальних напрямів, основного бізнесу – категоричне «ні», і це також прописано в угоді. Залучення інвесторів у нові напрями діяльності можливе.
 
— Як вам працюється в умовах кризи?
 
Ігор: Для нас криза – це однозначно нові можливості. Ми розширюємо штат, до нас «стукають» потенційні клієнти. Ми реорганізували структуру компанії, зробивши її більш мобільною і дисциплінованою. Ми працюємо і вдень і вночі. І навіть з нетерпінням чекаю розпалу кризи, бо певен, що під час неї ми зможемо значно зміцнити свої позиції на ринку та залучити нових клієнтів.
 
 

Довідка

 
Інвестиційно-консалтингова компанія BPT Group заснована в 2005 р.
Сфери діяльності: залучення інвестицій, реструктуризація компаній, злиття та поглинання бізнесів.
У компанії працює 47 штатних співробітників. Є розгалужена мережа незалежних консультантів на всій території колишнього СРСР та Європи.
 
Автор: ИгорьТуник, Вадим Поляков
Издание: Журнал "Business Class"
 
 

Последние новости, события, мероприятия
  
17-07-2009
По законам военного времени
 
Чтобы использовать кризис на благо компании, председатель наблюдательного совета BPT Group Игорь Туник, перестроил структуру и изменил принципы работы предприятия по образцу военных подразделений
 подробнее >>>
  
17-07-2009
Интервью Игоря Туника для Audi Review, корпоративного издания «Ауди Киев Центр Юг»
 подробнее >>>
  
17-04-2008
Встретреча с лауреатoм Нобелевской премии мира Мухаммедoм Юнусoм
 
Председатель Наблюдательнoгo Сoвета BPT GROUP Игoрь Туник и Председатель Сoвета Директoрoв Вадим Пoлякoв встретились с лауреатoм Нобелевской премии мира Мухаммедoм Юнусoм.
 подробнее >>>
© 2017 BPT-PrivateLife. Все права защищены.     Разработка сайта 2x3.com
Реклама: